O nas

 

 

8.10.2011
  
 fot. Anna Pfeiffer

Barbara Pfeiffer z d. Grabowska

  
Ukończyłam Studium Nauczycielskie im. Eustachego Kuroczki w Ostrowcu Świętokrzyskim (wychowanie fizyczne z biologią) i Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Jestem córką Kazimierza Grabowskiego (1911 - 1976) i Heleny Grabowskiej z d. Jewiak (1927 - 1997). Od 1972 do 2005 roku byłam nauczycielką wychowania fizycznego w I. Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Obecnie jestem na emeryturze.

Zainteresowania:
 prawo (w tym prawo oświatowe), polityka

Andrzej Ludomił Pfeiffer    

  
Ukończyłem Studium Nauczycielskie im. Eustachego Kuroczki w Ostrowcu Świętokrzyskim (fizykę z chemią) i Wydział Techniki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jestem synem Tadeusza Pfeiffera (1922 - 2003) i Teresy Gyurkovich (1923 - 2004). Po 33 latach pracy przeszedłem na emeryturę. W tym czasie byłem: nauczycielem, pracownikiem naukowo - dydaktycznym, sprzedawcą (1982 - 1987) i dyrektorem szkoły.

Zainteresowania:
genealogia, twórczość Leonarda Cohena


                     Dzieci  fot. Anna Pfeiffer

Krzysztof Robert
 
 
Absolwent I. Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (technologia chemiczna. Od 19 kwietnia 1995 do 31 grudnia 2002 roku pracował w Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie. W tym czasie napisał i obronił pracę doktorską oraz odbył staż naukowy w Genewie. Od 1 stycznia 2003 do 28 lutego 2006 roku był pracownikiem kontraktowym Uniwersytetu Genewskiego. 1 kwietnia 2006 roku wrócił  do pracy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie. Żona: Anna Rola - ślub 8 października 2011 roku w kościele św. Anny w Warszawie; dzieci: Jan i Juliusz - bliźniaki.

Zainteresowania:
historia, literatura s - f, wschodnie sztuki walki


 


Anna Teresa

 
  Ukończyła I. Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza) oraz Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie (fotografia artystyczna).


Zainteresowania: fotografia, sport, języki obce
 

 


  fot. Anna Pfeiffer

 
Anna Barbara
-  synowa

  
   Córka Zbigniewa Roli i Zofii Roli z d. Przedpełskiej. Absolwentka I. Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Doktor chemii - pracownik naukowy Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie. Mąż: Krzysztof, dzieci: Jan i Juliusz - bliźniaki.

Zainteresowania: literatura - kryminały, żeglarstwo, haftowanie

 


                      Jeszcze jeden domownik


  fot. Anna Pfeiffer

Ruda

   
Jest z nami od 13 października 2010 roku. Została znaleziona na polu za naszym ogrodzeniem. Była wygłodzona, zmarznięta i miała przetrąconą łapę. Po dwóch tygodniach była nie do poznania. Teraz jest wesoła, wszystkim przyjazna i sprawna. 20 maja 2011 roku urodziła Teofila.

Zainteresowania: wykopaliska, drożdżówki i nogawki do obgryzania

 


Strona główna     Rodzeństwo     Rodzice     Dziadkowie     Pradziadkowie     Prapradziadkowie     Praprapradziadkowie     Prapraprapradziadkowie        Praprapraprapradziadkowie     Ciekawe życiorysy     Indeks nazwisk     Nasze Kresy     Krótkie informacje o osobach noszących nazwisko "Pfeiffer"       Poszukiwania